Är det här din bloggkloak Rothstein?

Jag hade faktiskt tänkt passa helt, ifråga om Bo Rothsteins uppmärksamhetssökande.

Så ramlar jag över ett inlägg hos The Real Mymlan. Det står bra för sig själv, och visar ytligheten hos kommentarer som Rothsteins.

Om du i pausen på ett större seminarium vandrar genom en diskuterande folkmassa med hundratals röster omkring dig, så kommer naturligtvis en mängd av dem vara ytliga, puerila, fördomsfulla eller bara rakt upp och ner ointressanta. Innebär det att det inte förekommer intressanta diskussioner i folkmassan? Innebär det att den kan avfärdas som vulgär, eller kanske till och med en mobb?

Lite nyans tack mister Rothstein.

Related Posts with Thumbnails
Intressant? Läs även andra bloggares åsikter om , .
Detta inlägg är publicerat i Allmänt fribasande, Media och taggat , . Bokmärk permalink. Skriv en kommentar eller lämna en trackback: Trackback URL.

Skriv en kommentar

Din epostadress delas eller publiceras aldrig Obligatoriska fält är markerade med *

*
*

Du kan använda dessa HTML-taggar och attribut:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vill du infoga Youtube-klipp kan du använda: [youtube url=klippadress]
Klippadressen kan vara antingen adressen från objektkoden, eller adressen till klippets youtube-sida.

CommentLuv Enabled

  • bli medlem, förnya medlemskap
  • Arkiv

  • Kommentarer

  • Twingly Blog Search link:http://www.fridholm.net/ sort:published Nya länkar hit
  • Inlägg